سلام دوستان خوب ، همراهان گرامی از شما ممنونم که در سومین مقاله من با عنوان آموزش خرید بهترین تبلت در عین حالی که قیمت مناسب هم داشته باشد ، با من همراه هستید. در ادامه در این مورد با هم صحبت هایی داریم.

متاسفانه ما همینطور همیشه با تکنولوژی بوده ایم و از خانواده های خود دور بوده ایم ، این ویروس کرونا هم باعث شده است که به ناچار نیاز به دستگاه های تلفن همراه ، تبلت ، لپ تاپ و کلاً این مدل تکنولوژی های بسیار بیشتر شود.

همچنین از سال گذشته که بخشی از تحصیل با فضای مجازی بوده است ، و حالا امسال سال 1399 که مدارس و دانشگاه ها باز هم با برنامه شاد و مجازی ادامه پیدا می کنند ، برای همه سوال شده است که چه تبلتی خرید کنیم؟

تبلت ها را بسیاری برای اینکه صفحات نمایش بزرگی که دارند ، بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد ، زیرا راحت تر است و این انتخاب شما است که نیازی به دلایل بنده نیست. تبلت ها را به راحتی می توانید در هر مکانی حمل کرده و همه جا در دسترس شما است.

خرید تبلت با قیمت و کارایی مناسب

خرید تبلت با قیمت و کارایی مناسب

با همه این توضیحات باید تبلتی انتخاب شود که قیمت مناسبی هم داشته باشد ، قیمت مناسب به همراه امکانات و سخت افزار خوب ، نمی خواهم در این مطلب توضیح دهم که رم و یا میزان باتری باید چقدر باشد ، با هم ساده صحبت می کنیم.

مطالبی که برای شما بیان می کنم ، تجربه خود و مطالعه بنده از چند سایت بوده است که برای شما بصورت خلاصه آورده ام.

ابتدا چند نکته مهم تری که باید قبل از خرید تبلت بدانید

باور کنید همیشه محصول گرانتر ، بهتر نیست ، بهترین انتخاب ، در این وضعیت گرانی بازار باید دقیقاً متناسب با نیاز شما باشد ، برای مثال یک تبلتی تهیه می کنید ، از برخی امکانات آن هیچگاه استفاده نمی کنید و بی دلیل هزینه بیشتری هم کرده اید.

  • محصول باید انتخابی باشد که دقیقاً مورد نیاز شما است.
خرید بهترین تبلت

خرید بهترین تبلت

در هنگام خرید تبلت یا هر دستگاه دیگری ، حتماً مغازه دار خیلی خوش بیانی می کند ، و تعریف هایی می کند ، اما شما باید از قبل مورد را بررسی کرده باشید.

اینطور نباشد که مانند من که چندین ماه دنبال گوشی با سیستم عامل اندروید بودم ، به مغازه مراجعه کردم ، انقدر از یک گوشی تعریف شد که من نظرم تغییر کرد ، وقتی خرید کردم دیدم اصلاً سیستم عامل گوشی بادا است ، شاید اصلاً ندانید بادا چیست 🙂 بگذریم.

چند نکته برای خرید تبلت مناسب

چند نکته برای خرید تبلت مناسب

1 – بهترین سیستم عامل تبلت و موبایل چیست؟

برای خرید تبلت ها ، شما سه انتخاب داریم که از کدام سیستم عامل استفاده نمایید ، اول اینکه اندروید باشد ، بعد ویندوز باشد و یا IOS باشد. سیستم عامل های متفرقه را توضیح نمی دهم چون نیازی هم نیست و فکرش را  هم نکنید.

برخی دستگاه ها الزاماً از سیستم عامل IOS استفاده می کنند ، اگر شما تجربه ای دارید ، برای شما خوب است. در مورد تبلت های ویندوزی مسئله متفاوت است. دستگاه های تبلت‌ ویندوزی بیشتر برای افرادی مناسب است که از آن به عنوان یک لپ تاپ کوچک می خواهند استفاده کنند.

مثلا اگر ارائه ای در دانشگاه دارید ، نیاز به نرم افزار های ویندوزی دارید ، نیاز به یک لپ تاپ خیلی کوچک دارید و این موارد ، دستگاه تبلت ویندوزی مناسب شما است.

در یک سایت معتبر خواندم که تبلت با سیستم عامل ویندوزی لنوو مدل MIIX 320 10ICR یکی از تبلت های ویندوزی است که نمایشگر آن 10/1 اینچ است ، که کیبرد آن را اگر جدا کنید ، حمل آن بسیار ساده و راحت است.

تبلت مدل لنوو

تبلت مدل لنوو

2 – تبلت و لپ تاپ را با هم بخریم یا یکی از آنها را؟

شاید در پاسخ به من بگویید ، یکی از آنها را هم اگر بتوان خرید خوب است 😊 ، اگر شک دارید بین اینها کدام را تهیه نمایید ، بیایید و با یک تیر ، دو نشان را بزنید.

تبلتی بخرید که کیبرد دارد ، عالی نیست؟ این دستگاه دقیقاً مانند لپ تاپ عمل می کند. البته نه دیگر کامل عین لپ تاپ ، ولی می توان شباهت داد. به این دستگاه ها ، دستگاه های تبلت هیبریدی می گویند ، مزیت هایی هم دارد ، مانند وزن کمی که دارد ، حمل ساده و راحت ، از لپ تاپ خیلی راحت تر ، برای شمایی که همیشه نیاز به همراه داشتن لپ تاپ دارید ، خیلی عالی است.

انتخاب تبلت و لپ تاپ مناسب

انتخاب تبلت و لپ تاپ مناسب

تازه برخی از این تبلت ها ، کیبرد آنها کاملاً جدا می شود ،برای زمان هایی که فقط به تبلت نیاز دارید و از لمس آن می خواهید استفاده نمایید مناسب است که این باعث می شود باز هم راحت تر باشید. اگر توضیحات را دقیق خوانده باشید ، بنظر می رسد که تبلت هیبریدی مناسب شما است.

3 – بهترین ساز برای صفحات نمایش تبلت چه اندازه ای است؟

دیگر اکنون بطور معمول سایز صفحات نمایش تبلت ها ، بین 7 اینچ تا 10/5 است ، چیزی بین یک موبایل بزرگ و یک لپ تاپ. بهترین ساز دقیقاً بستگی به نیاز شما دارد ، اینطور نیست که من بگویم حتماً باید مثلاً 10 اینچ باشد ، خیر.

مثلا اگر لازم است که همیشه تبلت همراه شما باشد ، باید صفحه ای مناسب باشد ، سایز و وزن مناسبی داشته باشد ، شاید در این مواقع سایز های کوچک تر برایتان مناسب تر باشد. اما برای برخی هم کلاً تبلت سایز بزرگ مناسب است ، اصلاً برای همین هم خرید می کنند ، زیرا نیاز دارند که همیشه فیلم ببینند ، مطالعه کرده و کار های دیگر خود را انجام دهند.

این درست است که وزن بیشتری دارد ، اما به هرحال نیاز اصلی باید مرتفع شود.

تبلت سامسونگ مدل Galaxy TAB S4

تبلت سامسونگ مدل Galaxy TAB S4

این مورد را هم در یک سایت خواندم که تبلت سامسونگ مدل Galaxy TAB S4 که نمایشگری با سایز 10.5 اینچ دارد ، یکی از همین تبلت هایی است که صفحه نمایش بزرگی دارد و دارای قلم هم است. ولی اگر باز هم نیاز به سایز بزرگتری دارید ، سرفیس پرو با نمایشگر 12.3 اینچی برای شما مناسب است.

4 – تبلت ارزان بخریم یا گران قیمت؟

من بازهم تکرار می کنم ، واقعاً همیشه گرانتر بودن ، بهتر نیست ، ببینید بهترین انتخاب این است که دقیقاً مورد نیاز شما باشد ، هم از نظر سخت افزاری و هم نرم افزاری ، اینطور نباشد که برای یک تبلت هزینه زیادی نمایید ، ولی از هیچ کدام از بخش های حرفه ای آن استفاده هم نکنید.

باید قبل از خرید ، مشخصات تبلت را در اینترنت و سایت هایی مانند دیجی کالا و این موارد مشاهده نمایید. مثلاً خرید یک تبلت برای یک کودک که صرفاً می خواهد چند بازی بچه گانه انجام دهد ، نیازی به دوربین حرفه ای و… ندارد. همینطور خرید تبلت با مشخصات پایین برای یک شخص بیزینسی اصلاً توصیه نمی شود.

خرید تبلت برای بچه

خرید تبلت برای بچه

پس بنابراین قبل از خرید تبلت و یا هر محصول دیگری ، به نیازتان و هزینه ای که برای آن در نظر گرفته اید توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

5 – تبلت مناسب نیاز شما دقیقاً کدام تبلت است؟

در این مورد که باید به نیاز خود توجه کنید که تبلت را برای چه نیازی می خواهید ، صحبت کرده ایم ، اما کامل تر کنم ، مثلاٌ برای کار های عادی روزمره می خواهید یا برای انجام کار های تخصصی و بیزینسی؟ اگر برای دیدن فیلم می خواهید و یا برای بازی ، تصمیم باید مورد دیگری باشد.

مثلاً اگر برای تبلت برای تماشای ویدئو و مطالعه کتاب تهیه می کنید ، بنظرم بیشتر سایز صفحه آن را در نظر بگیرید و دیگر مشخصان آن زیاد مهم نیست. ولی اگر برای کار های خود می خواهید ، هم باید مشخصات خوبی داشته باشد و هم اینکه باتری قوی داشته باشد که زود به زود تخلیه نشود.

این را هم اضافه کنم که برای تماشای ویدئو و بازی بهتر است که رزولوشن صفحه بالا باشد ، حافظه داخلی و رم بالا در کنار پردازنده قدرتمند برای افراد گیمر مناسب است. سایز صفحه مناسب برای این دسته از افراد ، 8 اینچ کافی است.

تبلت مناسب برای کودکان

تبلت مناسب برای کودکان

همچنین مراقب تهیه تبلت برای کودکان باشید ، از رنگ های روشن استفاده نمایید ، سنگین نباشد ، خیلی بزرگ نباشد ، در دست گرفتن آن هم برای کودک خشگل شما راحت باشد.

تبلت نارتب یکی از بهترین تبلت هایی است که در یکی از سایت های معتبر خواندم ، ظاهراً کنترل فرزند هم دارد که بتوانید مدیریت نمایید. تبلت نارتب مناسب کودکان یک تبلت ارزان قیمت ایرانی با طراحی فوق‌العاده جذاب است.

پس از طرح 5 نکته مهمی که قبل از خرید تبلت باید رعایت کرد ، به بهترین تبلت برای دانش آموزان بپردازیم

برای شمایی که کلاس هایتان بصورت مجازی برگزار می شود ، بنظرم یک تبلت با مشخصات بالا تهیه کرده و طوری باشد که در آینده هم بتوانید از آن بخوبی استفاده نمایید.

زیرا اکنون شما نیاز به تماشای ویدئو های آنلاین دارید که باید هم صفحه نمایش مناسبی داشته باشد ، و هم اینکه برای جستجو ساده در اینترنت ، سرعت دستگاه شما کم نباشد و مشکلی از این بابت نداشته باشید.

مثلاً تبلت با سایز نمایش 7 یا 8 اینچ که بنظر بنده هم اندرویدی باشد که به همه برنامه های پرکاربرد دسترسی داشته باشید ، خیلی بهتر است. حافظه مناسب بسته به نیاز شما برای نگهداری فایل ها ، رم (سرعت) مناسب که در هین کار هنگ هم نکند ، و البته نکته مهم ، باتری خیلی خوب ، پیشنهاد می شود.

برخی تبلت ها ، سیمکارت نمی خورند ، برای دانش آموزان نیاز است که تبلت سیمکارت خور باشد که به اینترنت بدون وای فای هم دسترسی داشته باشند. در مطالعات خود خواندم که تبلت لنوو مدل Tab M7 شامل ویژگی های خوبی برای دانش آموزان است.

با آرزوی موفقیت برای شما عزیزان.