با درود و احترام به شما همراهان من ، آرزوی سلامتی برای شما دارم که امروز به مقاله تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب مربع های قرمز سر زده اید و در حال مطالعه هستید.

زینب عرفانیان نویسنده کتاب مربع های قرمز که به تازگی منتشر شده است ، تاریخ شفاهی رزمنده و جانباز حاج حسین یکتا از دفاع مقدس را بصورت کامل توضیح داده است و نویسندگی این کتاب را بر عهده داشته است.

در ابتدای کتاب حاج حسین یکتا نوشته شده است: « پنج سال می شد که قصد کرده بودم خاطراتم را مکتوب کنم. (توضیحاتی که می خوانید بخشی از حاج کتاب حسین یکتا است)

خصوصاً وقتی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای حفظه‌ اللهم مطلبی را مبنی بر ناتمام ماندن جنگ یک رزمنده تا نوشتن خاطراتش ، فرمودند ، برای نوشتن و نشر خاطراتم مصمم‌ تر شدم.

هرچه از رشادت هم رزمانم و غربت و مظلومیتشان می‌ دانستم ، در روایت گری هایم گفته بودم. با مکتوب کردن خاطراتم دنبال ناگفته‌ای از بچه ها بودم. دنبال سبک بندگی کردنشان و سبک عبادتشان ، سبک رفاقتشان ، دنبال سبک زندگی کردنشان در جنگ. سبکی که این روزها جایش بین جریان زندگی جوانان به شدت خالی است.

کتاب مربع های قرمز

کتاب مربع های قرمز

این بخشی از کتاب مربع های قرمز بود که اکنون در سایت انتشارات شهید کاظمی در این لینک برای فروش قرار گرفته است. قیمت این کتاب 544 صفحه ای در حال حاضر در حدود دو یا سه ساندویچی است که هر هفته نوش جان می کنیم.

متن تقریظ رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای بر کتاب مربع های قرمز :

بسمه‌ تعالی

بسیار شیرین و جذاب نوشته شده است. ردپای چانه‌ گرمیهای آقای حاج حسین یکتا در آن آشکار است. ظرافتهای برخاسته از ذوق و قریحه‌ ی لطیف که در سراسر کتاب گسترده است، می تواند از نویسنده‌ خوش قلم و چیره دست کتاب باشد و می تواند هم دُرافشانی های راوی باشد.

نقطه‌ برجسته‌ کتاب ، یاد شهیدان و یاد حال و حضور ملکوتی آنان پیش از شهادت است که حقاً بسیار خوب تصویر شده است. ارادت راوی به مرحوم آقای حاج میرزا علی احمدی میانجی هم برای من جالب بود. آن مرحوم را حدود شصت سال به علم و تقوا و ورع می‌ شناختم و به من لطف داشت. این کتاب ظاهراً چند روز پیش رونمائی شده است. برای من چندی پیش از این فرستاده بود و تماماً مطالعه شد.

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب مربع‌های قرمز

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب مربع‌های قرمز

پایگاه اطلاع رسانی Khamenei.ir به همین مناسب ، در مستند کوتاهی به گفتگو با آقای حاج حسین یکتا ، راوی کتاب مربع های قرمز پرداخته است

دانلود کیفیت خوب و فرمت Mp4 و با حجم 481.5 MB

دانلود کیفیت متوسط و فرمت Mp4 و با حجم 71.5 MB

همچنین در این بخش نماهنگ سایت دفتر رهبر انقلاب را در مورد کتاب مربع های قرمز برای شما آورده ایم

دانلود کیفیت خوب و فرمت Mp4 و با حجم 51.5 MB

دانلود متوسط و فرمت Mp4 و با حجم 8.9 MB

حاج حسین یکتا در مصابحه با سایت اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ، به چند سوال پاسخ داده است که در زیر بصورت خلاصه برخی آنها را برای شما آورده ام

حاج حسین یکتا

حاج حسین یکتا

چه شد که تصمیم به گفتن خاطرات و چاپ آن شدید؟

* وقتی شنیدم که رهبر انقلاب فرمودند رزم یک رزمنده تمام نمی شود تا اینکه خاطراتش را بنویسد. دیدم جمله هم حکیمانه است و هم امر به تکلیف است. به این خاطر یاعلی گفتم و عشق آغاز شد. عمده‌ این کتاب هم ، نام و یاد شهداست که به رشته‌ تحریر درآمد.

عکس نوشته کتاب مربع های قرمز

عکس نوشته کتاب مربع های قرمز

زمان جنگ سبک و الگوی مدیریتی و فرماندهی داشتیم که مدیر یا فرمانده ، عقب میدان و دور از نیروهای میدانی‌ اش نبود. آیا این الگوی مدیریتی در شرایط فعلی در حوزه‌ اقتصاد، سیاست و فرهنگ جواب می‌ دهد؟ یک مقدار از تجربه‌ خودتان صحبت کنید.

* گم شده مدیریتی امروز کشور ، مدیر جهادی است. حل مسئله‌ مردم همان کار جهادی است. از چند میلیون جمعیت آن زمان ، یک جمع کمی به جبهه رفتند ، ولی «اعراللّه جمجمتک» سرشان را دست گرفتند و به جبهه رفتند. از زن و بچه انقطاع پیدا کردند و به جبهه رفتند.

داشتند می‌ رفتند ، وصیتنامه‌ شان را نوشتند و به جبهه رفتند. همه‌ وجودشان را برای خدا گذاشتند. بزرگ‌ ترین انفاق را شهیدان کردند. بزرگ‌ ترین انفاق را ابی‌ عبداللّه کرد.

عکس نوشته کتاب مربع های قرمز

عکس نوشته کتاب مربع های قرمز

برای خرید کتاب مربع های قرمز ، اینجا کلیک نمایید.